Czy każdy magazynier musi przejść szkolenie?

Szkolenie Gamma Zaplecza 85.jpg

Często niektórzy kierownicy firm starają się zaoszczędzić na szkoleniach – to jest wielki błąd. Szczególnie często zaś oszczędza się na takich szkoleniach, o jakich się myśli, że w prawdzie nie są specjalnie istotne jak np. właśnie szkolenia z logistyki czy zarządzania magazynem. To już jest znacznie poważny błąd.Specyfika pracy w magazynie

Szkolenie gospodarka magazynowa wydaje się mało atrakcyjne. W rezultacie to nie jest kurs z najnowocześniejszych banerów reklamowych, spotów czy z umiejętności negocjowania. Niemniej jednak czasem nawet jest niezwykle użyteczne niż one. Otóż warto bowiem spojrzeć na to, jak w zasadzie wygląda praca w takim magazynie?

Przede wszystkim jest dość niebezpieczna – zarówno dla towaru, jak i pracownika. I to naraża nas na potencjalne straty. W końcu jeśli nasze wyroby będą umieszczane w niekorzystnych warunkach, to właśnie, że się popsują.

Dalej – niestety wypadek przy pracy nie tylko jest przykrym zdarzeniem samym w sobie, to coraz bardzo mocno obniża wizerunek firmy. Na dodatek należy jeszcze wspomnieć o tym, że nie złe procesy logistyczne, nieodpowiednio zorganizowane dostawy tylko pogarszają sytuację finansową firmy.


Interesujący temat: https://www.wirtualny-pracownik.pl/


Szkolenie gospodarka magazynowa – najlepszy pomysł!

Jaki z tego płynie wniosek? Należy zadbać o zarządzanie procesami logistycznymi, a szkolenie gospodarka magazynowa w tym nam pomoże. Czy każdy magazynier musi je przejść? Generalnie rzecz ujmując uznaje się, że każdy szeregowy pracownik magazynu powinien zostać dobrze zaznajomiony z zasadami zapewniającymi bezpieczną pracę.

Takie szkolenie dla niego będzie działało w formie nieco okrojonej i często będzie dotyczyło własnie tego, jak się poruszać, jak pracować z towarem, na co uważać itp. Zupełnie jednak inaczej będzie wyglądało szkolenie dla kierowników magazynu. Tu już bowiem wymagana jest szersza wiedza, przede wszystkim z zakresu procesów logistycznych w przedsiębiorstwie.

Na koniec trzeba podkreślić jedną sprawę – szkolenia pomagają nam zachować oszczędności, a nie stracić pieniądze.