Jakie znaczenie ma odpowiedni brygadzista dla zespołu produkcyjnego?

Ma Gamma Zaplecza 979.jpg

Brygadzista-kto to prawdzie jest? Jaką rolę pełni? Czy faktycznie jest aż tak istotną osobą w zespole? Oczywiście, że tak! Poniżej przedstawione zostanie dokładniej, czym w zasadzie zajmuje się brygadzista i dlaczego jego funkcja jest tak bardzo ważną.

Kim jest brygadzista i jakie ma znaczenie?

Kto to jest ten brygadzista? Otóż jest toż osoba nadzorująca dany kawałek produkcji ze każdymi osobami, które tam pracują. Już dawno zauważono, że klasyczny podział na lidera i podległych mu ludzi nie do końca się sprawdza. Pracownicy czuja się wówczas zazwyczaj dość mocno wykorzystywani, ponieważ że nie docenia się ich pracy. Lider jest z kolei oderwany z ich życia i realiów ich świata.

Dlatego też tak bardzo efektywne jest, aby brygadzista był blisko ludzi. Jest ich wiedzieć, cieszyć się ich problemami, musi koniecznie umieć pomagać i wspierać. To jest tak osoba, która musi umieć łagodzić wszelkie konflikty, dopomagać w potrzebie, która jest wielką wiedzę i doświadczenie w wielu sprawach, i tych, związanych z produkcją, To jest również ktoś, kto pomoże pracownikom w zakresie motywacji.

Warto jeszcze podkreślić, że brygadzista również musi umieć znać się na świecie, musi wiedzieć, kto naturalnie ma jakie talenty, w zasadzie, do czego się nadaje, co potrafi robić, jaką rolę naturalnie pełni zespole, jak można zastosować jego zdolności do procesu optymalizacji produkcji.


Inne z tego tematu: https://www.sfbcc.wroclaw.pl/


Jak wyglądają szkolenia dla brygadzistów?

Szkolenie dla brygadzistów dzisiaj coraz bardziej przypomina te szkolenia dla mistrzów, które są przeznaczone dla scrum masterów. W końcu obecnie prawdziwy brygadzista ma być właśnie trochę jak takiej wysokiej jakości scrum master, tylko że nieco bardziej z wpływem na produkcje, Tak naprawdę jednak wykonuje on w myśli te same funkcje.

Warto zatem postawić także na różnego rodzaju szkolenia scrum, szczególnie te organizowane przez agile pm foundation, czy też szkolenia agile różnych innych firm i zakładów — ważne jednak, aby naprawdę było dużo dobre.